תכנון ובנייה

שלב הפיתוח הראשון כולל שכבת אספלט מונגשת. בשבועות הקרובים יוכרז על קבלן זוכה שיתחיל עבודות פיתוח מדרכות ופיתוח שכונתי כולל. חשוב להדגיש, הפיתוח יעשה בשלבים בהתאם לקצב האכלוס והימצאות כלי עבודה כבדים שנמצאים בשטח. שלב פיתוח סופי יעשה עם גמר הבנייה הסופית בשכונה.

בהחלט. ישנם קבלני בנייה שהקימו חזית מסחרית מתחת לבניינים. כמו כן, בימים אלו מוקם מרכז מסחרי בצמוד לשכונה  (צפי לפתיחתו בדצמבר 2023). יזם הבנייה הוא שמקבל החלטה עסקית מול גופים פרטיים ומסחריים על אלו חנויות לפתוח. יחד עם זאת, באופן טבעי, עסקים שמגיעים לשכונות ביישוב הינם עסקים שמטרתם לתת מענים שוטפים ושירות לתושבים שגרים בה, כגון: בית קפה, קופת חולים, מספרה, קיוסק ועוד.

המועצה מצידה אינה מעכבת מתן טופס 4. על היזם לעמוד בכל ההתחייבויות הקשורות לאכלוס ולהגיש את כל הטפסים הרלוונטיים לצורך בטיחות, תאורה, מכבי אש וכדומה.

בשכונת עומרים הוגדרו הנחיות מרחביות מוקפדות בשמירה על שכונה אסטטית עם נראות אחידה. לא תינתן אפשרות לסגירת מרפסות.

תשתיות המים הושלמו ותשתיות החשמל יסתיימו במהלך השבועיים הקרובים. חברות התקשורת בזק, HOT הינן חברות מסחריות שמעוניינות לפרוס את התשתית שלהם בשכונה והן יפעלו כך גם בשכונת עומרים. כפי הידוע לנו, חברת בזק כבר עובדת על תוכנית העבודה לבצע פריסה בשכונה.

יש לקחת בחשבון שמדובר בשכונות בהקמה ולכן הפעלת כלל התחבורה הציבורית, הסדרי תנועה סופיים וכו' יהיו בהתאם לקצב פיתוח השכונה. קבלן יכנס לעבודה בסוף דצמבר ויסיים תוך 18 חודש.