חצי מיליון ₪ ממקורות המועצה לטובת העסקים המקומיים.

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "מחויבים לעסקים המקומיים שלנו" הנהלת המועצה אישרה פה אחד את חבילת הסיוע לעסקים המקומיים שנפגעו במשבר הקורונה. מטרת הסל לסייע לעסקים בכלים ומשאבים ולאפשר צמיחתם המחודשת עם חזרתם לפעילות. שווי הסל כחצי מיליון ₪ ממקורות המועצה, בנו


עם פרוץ משבר הקורונה נערכה המועצה המקומית בראשות הגר פרי יגור לסייע לעסקים המקומיים, כזכור, לצד הטבות המדינה, ראש המועצה הגר פרי יגור הנחתה את הדרג המקצועי להיערך עם סל הטבות לעסקים המקומיים, מעבר לתכנית הסיוע של המדינה. סל ההטבות אושר השבוע בהנהלת המועצה, כאשר עיקרי סל ההטבות המידיים כוללים :

7 מיליון ₪ פטור מארנונה לעסקים מקומיים עבור חודשים מרץ- אפריל- מאי. (הפטור יינתן בהתאם לקריטריונים שנקבעו בחוק.), 300 אלף ₪ פטור משכר דירה לחודשיים לעסקים המקומיים שפועלים בנכסי המועצה, 120 אלף ₪ פטור לחודשיים מאגרת רישיון שלטים, סיוע בהטמעת התו הסגול לעסקים המקומיים, הקלה על בעלי העסקים (בהתאם להנחיות שעת חירום) להארכה גורפת של רישיונות עסק או היתר זמני לעסקים המקומיים.

בטווח החודשים הקרובים המועצה נערכת להמשיך לסייע ולתמוך בעסקים באמצעות שיתוף פעולה עם מעו"ף בנוגע לקידום הכשרות מקצועיות מסובסדות לבעלי העסקים, הקמת פורום עסקים פעיל לתכנון ושיתוף פעולה לטובת קידום העסקים במושבה, קיצור בירוקרטיה לבעלי עסקים ותמיכה מהירה מאגפי ומחלקות המועצה, בחינת כרטיס תושב המושבה, אינדקס עסקים במושבה (כבר קיים באתר המועצה, ניתן להצטרף), שדרוג מערכת רישוי העסקים והטעמת טפסים מקוונים, המשך קמפיין רשת ושילוט חוצות לחיזוק רכישה מקומית ועוד.

הסיוע הראשוני מצד המועצה לעסקים החל מיד עם פרוץ משבר הקורונה. כזכור, עם פרוץ המשבר שיגרה המועצה לעסקים המקומיים מסמך הכולל פעולות לטווח המידי שרוכזו ע"י אגף הכספים בראשותה של גזברית המועצה, אורלי ירדן. בטווח המידי ניתנה לעסקים אפשרות לדחיית תשלומי ארנונה, שכר דירה, קנסות ואגרות שילוט ל- 15 במאי 2020. בנוסף המועצה הקדימה תשלומים לספקים מקומיים, הקפיאה הליכים משפטיים והוצאות לפועל לעסקים מקומיים. בנוסף לסיוע הכספי המועצה ובשל הסגר הארצי, מה שהשאיר את העסקים המקומיים חשופים יותר, המועצה נערכה לשמור על העסקים המקומיים בשעות הלילה וביצעה באמצעות מחלקת הפיקוח סיורים ליליים במרחבי המושבה במטרה למנוע התפרצויות לעסקים המקומיים וונדליזם במרחב הציבורי. הסיורים התקיימו בין השעות 23:00 בלילה ועד ל- 06:00 בבוקר.                                

ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור: "קהילת העסקים המקומיים שלנו חוותה ימים לא פשוטים, אנו מחויבים לפעול לחוסנם של העסקים המקומיים שמהווים מנוע דוחף לכלכלה המקומית, ליצירת מקורות תעסוקה וחיזוקה של הקהילה שלנו. אני מאמינה כי המשבר הוא גם הזדמנות נהדרת לשותפות וקידום המושבה בשנים הבאות. אני קוראת לתושבי המושבה עם החזרה לשגרת החיים לחזק את העסקים המקומיים שלנו".