גן 'שיקמה' נבחר כגן מצטיין ארצי בזרם החינוך הממלכתי דתי.

בטקס שנערך בזום בשל מגבלות הקורונה קיבל גן שקמה את פרס הגן המצטיין הארצי בזרם החינוך הממלכתי דתי לשנת תש"ף.


כזכור, ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור התבשרה בחודשים האחרונים על הבחירה בגן 'שיקמה' בישוב כגן מצטיין,  זוכה  פרס החינוך של מנהל החמ"ד במשרד החינוך בפריסה מחוזית וארצית לשנת תש"ף. את הבשורה על הבחירה בו מסרה מפקחת גני הילדים של החמ"ד במחוז חיפה, אילנה איפרגן. בברכתה לרשות המקומית ולצוות הגן מסרה איפרגן כי: "הגן זכה להצטיינות בכל התחומים, טיפוח זהות ציונית דתית, עבודה משמעותית, מעוררת השראה וצמיחה ועוד." "תודה מיוחדת למנהלת הגן, אורית אילוז היקרה על האמונה בדרך, העשייה והנתינה האינסופית למען ילדי ישראל באהבה. חיזקו ואמצו על פועלכן ויהי רצון שתוסיפו לראות ברכה רבה בשליחותכם ובתרומתכם." כתבה המפקחת לצוות הגן ולרשות המקומית.

גן "שיקמה" פועל בפרדס חנה-כרכור זו השנה השישית. אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב (סמוך ל'מרכזון'). לדברי גננת הגן, אורית אילוז: "הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידיאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות. "צוות הגן כוללת את גננת האם אורית אילוז, גננת משלימה חנה תאירי, תומכת חינוך טל עמאר, תומכת חינוך אילנה סויסה, יועצת חינוכית לאה שחר, סייעת רפואית עדן חביב, מפקחת אזורית אילנה איפרגן, מדריכה פדגוגית דוריתי חזן, רב הגן ומורה לתנועה. בגן פועלות תוכניות מיוחדות שבבסיסן יעדי חזון החמ"ד ובהן: 'לב לדעת', 'חמ"ד של תורה', 'גן יער' 'זהות ציונית', 'פרויקט איחוד לבבות', צפרות, תכנית במה , 'באר מקראית' ועוד.

מנהלת הגן והגננת המובילה, אורית אילוז, מסרה:" הגן שלנו הינו קטן, אבל בחזון שלנו גן הילדים חולש על שטח שלם של קהילה, של פרויקט ישי, של חברה שמתחנכת יחדיו בצל לימוד אבותיה, יונקת מאופייה, ילד שצמח בגננו יהיה לאיש ידע, ידע לנהוג במידת אהרון הכהן שהוא משכין שלום, ועם זאת מנהיג של עם כמשה רבנו. הדמויות המקראיות יהיו לנגד עיניו. בצמתי חייו לאורם ילך. "עוד מסרה הגננת אורית אילוז: " ילדי הגן והוריהם ראויים לתודה גדול מעומקא דליבא, ולא בכדי נאמר "ומתלמידיי יותר מכולם". הילדים הם מקור הכוח והעוצמה בכל בוקר מחדש. יהי רצון שנזכה להצמיח נטעים רכים אלה לצמיחה נכונה, מכה שורשים, היונקים מפלגי מים זכים כדי שיהוו חוליות איתנות בשרשרת הדורות. יהי רצון שבורא עולם יסייע לנו בהעמדת דור של מנהיגים שהתורה והחסד ואהבת הבריות תהיה לנגד עיניהם. אנו מאחלים לעצמנו להיות נאמנים לדרך התורה והמצוות ומשם נסייע לגירסא דינקותא לצמוח מעלה מעלה, להיות שם עבור תינוקות של בית רבן, שנדע להצמיח דור עתידי חולם וחושב חכם עם דור של מנהיגים עם כנפי רוח ועם הנהגת האבות. בתפילה כנה שנעם ה' יהיה עלינו ושנצליח במשימתנו.  "

מנהלת אגף החינוך במועצה, אילנה זגול :" את הפרס קיבל הגן בזכות עשייה חינוכית ערכית משמעותית מתוך שליחות ואמונה. גן זה מתווסף לגני ילדים ובתי ספר נוספים שזכו בפרסי חינוך כאות להערכה והוקרה על עבודתם הייחודית בתחום החינוך . גן זה וגני הישוב משקפים ומובילים חדשנות, חינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה, סביבות למידה מגוונות, מענה לשונות הילדים ושיתוף אמתי של קהילת ההורים. זגול ציינה כי היא שולחת את ברכתה לצוותים המסורים להורים השותפים במעשה החינוכי ולילדים המקסימים בגנים. מוקירה ומחזקת ידיהם להמשך העשייה המבורכת. ".

IMG-20201011-WA0020

פרס גן שקמה

אבי אוחיון מנהל מחלקת גני ילדים באגף החינוך במועצת פרדס חנה כרכור בדבריו על הזכייה של גני הילדים: " גן שיקמה המצוין מייצג ומשקף עבורנו את כלל הגנים במושבה- אלו הפועלים על פי זרם החינוך הממלכתי, וכן הממלכתי דתי. עבורנו כל מערכת גני הילדים ראויה לפרס החינוך וזאת הודות לעשייה החינוכית הנרחבת והמסורה למען הילדים. אני מאחל לנו כי נקצור את הפירות הן בהתפתחותם וצמיחתם של הילדים הרכים לתפארת, והן בהכרה של משרד החינוך והרשויות בפעילותנו למען מטרה חשובה זו. "

ראש המועצה, הגר פרי יגור, ברכה את צוות הגן המסור וציינה כי :"איכות בחינוך מתחילה בהון האנושי בצוותי החינוך- בגננות ותומכות הגננות שמשקיעות את מרצן וליבן בטיפוחם והתפתחותם של הילדים. הן הלב הפועם והרוח החיה של מערכת החינוך, אנחנו מעריכים את העשייה החינוכית שהן מובילות ומיישמות יום יום. תודתנו והערכתנו לכלל צוותי החינוך בגני הילדים ובמוסדות החינוך בישוב, הצלחת גן 'שיקמה' היא ההצלחה של  מערכת החינוך כולה כמערכת אחת ומקשה אחת." עוד ציינה ראש המועצה : "השאיפה למצוינות היא מנוע חשוב בכל מערכת ובוודאי  במערכת החינוך המטפחת ומצמיחה את דור העתיד,  הן עבור צוותי החינוך והן עבור התלמידים. מצוינות היא דרך חיים שסוללת נתיב להצלחות ולהישגים, היא זו שמציבה את הדרך אל הפרס ואת העשייה היומיומית  כמשמעותיים לא פחות מהפרס עצמו וכראויים להערכה."