תמיד בעלייה!

יום העלייה הלאומי בפרדס חנה כרכור צוין לראשונה בחגיגה רב תרבותית שמחה וססגונית במתנ"ס

ביום שלישי בשבוע האחרון 24.10.17, ציינה פרדס חנה כרכור את יום העלייה הלאומי בחגיגה רב תרבותית שמחה וססגונית במתנ"ס במושבה שכללה כ-100 רקדנים והופעה של האמן והבדרן מיקי גבע. את האירוע ארגן האגף לשירותי רווחה וקהילה במועצה במטרה לתת במה לפסיפס התרבותי הייחודי בישוב ובסיוע משרד העלייה והקליטה. מאות התושבים שהגיעו ומלאו את האולם עד אפס מקום נהנו מחוויה רב חושית נעימה ומרגשת .

במבואה הוצעו לקהל טעימות ממגוון מטבחים ועדות- מנת קוסקוס עם ירקות, אינג'ירה אתיופית, ג'חנון ופלאפל ומאכלים נוספים אהובים ממטבחי העולם הגדול שהפכו עם השנים לחלק בלתי נפרד מהרפרטואר הקולינרי הישראלי.

על הצד האמנותי הופקדו להקות זמר ומחול מקומיות אשר כללו כ-100 רקדנים- להקת הזמר של גמלאי הישוב, הדודאים והורה פרדס חנה , להקת המחול הקווקזית  "ליזגינקה" . עוד הופיעו - קרן אבראשי - יחד עם הנערות סיוון וצ'יינה בנות הקהילה יוצאי אתיופיה. וכן מעוז מדמון ולהקתו בסלסולים תימניים שזכו למחיאות כפיים קצביות ועוד רבים ומוכשרים.

בין הקטעים האמנותיים הופיע על הבמה הבדרן מיקי גבע שהצליח לעניין ולשעשע עם זווית חדשה על ישראליות וישראלים, במופע שנגע בכולם ואפשר לכל אחד ואחת להזדהות עם חלק מהסיטואציות שהציג.

גם הקהל באולם שהיה מלא עד אפס מקום היה מגוון והציג תמונה מרתקת של הפסיפס התרבותי במושבה, עולים וותיקים לצד וותיקים יותר, מכל פינות העולם, יושבים יחד בפרדס חנה כרכור ומגדירים יחד את הזהות הישראלית והפסיפס הישראלי הרב גוני.

במהלך הערב הוצגה ברכה מוקלטת על גבי מסך של שרת העלייה והקליטה, חברת הכנסת, סופה לנדבר. כמו כן, עלו וברכו מ"מ וסגן ראש המועצה, עו"ד, ד"ר אלדד בר כוכבא, ומנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, תמי בר ששת.

ראש המועצה, חיים געש, מסר כי : " ימים ספורים לאחר פסטיבל "טוב ברחוב" נערכה החגיגה הרב תרבותית במתנ"ס, אירוע שמציג פן נוסף באופייה המיוחד של הקהילה ואשר זכה להצלחה רבה ולהדים חיוביים ונרגשים. יום העלייה לרוב מצוין באירועים קטנים לקהלי יעד ממוקדים, הפעם האגף לשירותי רווחה וקהילה הרים את הכפפה והתמודד באופן ראוי להערכה עם האתגר בהפקת אירוע תרבותי משמח וססגוני עבור כל קהילת פרדס חנה כרכור. זוהי ללא ספק ישראל היפה שלנו פה במושבה- החל מהרקדנים על הבמה, הצעירים האמונים על הכיבוד וכמובן עד לקהל הנהדר שהגיע והשתתף. "

מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, תמי בר ששת ציינה:" השנה החלטנו כי יום העלייה יצוין באופן חדש ומרענן. חווית העלייה וההגירה היא אבן דרך משמעותית בזהות הישראלית ואינה נחלתם של אלו שעלו בעשורים האחרונים בלבד. כולנו- אנחנו, הורינו, סבינו וסבותינו היינו וחווינו את המעבר מתרבות ישנה ויצירתה וגיבושה של הישראליות החדשה, ישראל של היום. רצינו לראשונה להביא לידי ביטוי את הססגוניות הרב תרבותית במושבה, את הפסיפס ממנו מורכבת הקהילה המקומית- בזמר, מחול, הומור וכיבוד מגוון. שמחנו לראות את ההיענות הרבה של התושבים שמילאו את האולם עד אפס מקום ואת ההתרגשות בעקבות האירוע. "

אני רוצה להודות למנהל המדור לעבודה קהילתית באגף שגב בן שלום ולכל עובדי האגף שלקחו חלק פעיל ומרכזי בהובלת האירוע, ארגונו והצלחתו. "מסרה בר ששת בסיפוק רב.

יום העלייה הלאומי בפרדס חנה כרכור

יום העלייה הלאומי בפרדס חנה כרכור

יום העלייה הלאומי בפרדס חנה כרכור

יום העלייה הלאומי בפרדס חנה כרכור