30 מתלמידי פרדס חנה כרכור סיימו  השבוע בהצלחה את התכנית "מחשב לכל ילד" המתקיימת זו השנה השביעית ביישוב

במסגרת התכנית קיבלו התלמידים הכשרה במיומנויות מחשב, איסוף מקורות מידע וכן מחשב נייח הכולל סל תוכנות , אחריות תמיכה טכנית וחיבור לאינטרנט

30 תלמידים מפרדס חנה כרכור סיימו השבוע את התכנית "מחשב לכל ילד" בטקס חגיגי במעמד מנהלת אגף החינוך במועצה, אילנה זגול ומנהלת מחלקת בתי ספר באגף, שרון שמאי. במסגרת התכנית רכשו הילדים מיומנויות בשימוש במחשבים ובאיסוף מקורות מידע באמצעות המחשב. 

כל אחד מהבוגרים הצעירים  קיבל כחלק מהתכנית- מחשב נייח, סל תוכנות, אחריות, תמיכה טכנית חיבור לאינטרנט והדרכה.

 מטרת הפרויקט היא הענקת הזדמנות שווה לתלמידי הישוב בכל הנוגע  להכשרה ולזמינותם של כלים טכנולוגיים . תהליך המיון נעשה על ידי אגף החינוך ואגף הרווחה והשירותים החברתיים.

במהלך הקורס לומדים התלמידים תוכנות שונות, שימוש במצגות, באינטרנט ועוד. טווח הגילאים הרחב בין משתתפי הקורס מדגיש את הנופך הקהילתי ובא לידי ביטוי בעזרת הגדולים לקטנים תוך סיוע הדדי בתוך הקבוצה עצמה.

את הפרויקט מממנים  משרד ראש הממשלה, הרשות המקומית ובהשתתפות סמלית של משפחות הילדים .

אילנה זגול, מנהלת אגף החינוך ברכה את התלמידים בברכת דרך צלחה, ומסרה כי "הקורס פותח לתלמידים דלת לשימוש מושכל ויעיל במחשב ובתוכנות נלוות ומצייד אותם במיומנויות נדרשות לעולם המחר." זגול מספרת כי :" מחקרים וסקרים שבוצעו בקרב ילדים שלקחו חלק בשנים קודמות בפרוייקט העלו  שרמת הידע של הילדים עלתה לאחר ההדרכה  וכי ניכר שיפור בהישגיהם הלימודיים ובמעמדם החברתי.  עוד עולה כי המחשבים משמשים גם את ההורים והאחים במשפחה, ואנו שמחים על כך."

שרון שמאי, מנהלת מחלקת בתי ספר באגף החינוך במועצה ביקשה למסור תודות לכל העוסקים והפעילים בפרויקט: " תודה להנהלת הרשות ולגזבר ומזכיר המועצה שמאשרים בכל שנה תקציב לפרויקט, תודה לאילנה זגול מנהלת אגף החינוך, תודה לתמי ברששת ולעובדות הסוציאליות שמפנות את  המשפחות הזקוקות למחשב. כל הכבוד לבוגרי הקורס והמשך הצלחה בלימודיהם".

מחשב לכל ילד

תכנית מחשב לכל ילד