השבוע, יום ב' 11.12.17.,קיבלה מועצת פרדס חנה כרכור את פרס הניהול התקין מטעם משרד הפנים זו השנה השישית ברציפות

 

ביום ב', 11.12.17 השבוע , קיבלה מועצת פרדס חנה כרכור את פרס ניהול תקין זו השנה השישית ברציפות. חלוקת התעודות לרשויות הזוכות נערכה בטקס חגיגי בבניני האומה בירושלים במעמד שר הפנים והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי,  מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין- מכבים-רעות,, חיים ביבס , בכירים במשרד הפנים ובשלטון המקומי, ראשי רשויות ונציגי המשרד.

פרס הניהול  על שם חיים קוברסקי המוענק על ידי משרד הפנים בוחן את הרשות המקומית על פי קריטריונים שונים כגון: ניהול משאבי האנוש, מערך השירותים שניתן לתושבים וכן ניהול בתחום התכנון ובנייה. על פי וועדת הפרס ההכרה ניתנת בזכות ניהול כספי תקין וניהול ארגוני תקין. הרשויות נבחנו על פי מדדים של ביצועים ויעילות אשר שוקללו ועל פיהם התקבלה החלטה לגבי הרשויות הזוכות.

השנה זכו בתעודה 107  רשויות מקומיות מכל רחבי הארץ. את הפרס קיבלו בשם הרשות חבר המועצה, הרב יעקב צדקה וגזבר ומזכיר המועצה, רן גלר.

מועצת פרדס חנה כרכור הינה חברה  בפורום הרשויות האיתנות וכאמור הינה זוכת פרס ניהול כספי תקין זו השנה השישית ברציפות. בנוסף מסיימת המועצה גם את  שנת  2017 באיזון תקציבי, זו השנים עשר.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, עו"ד, ד"ר, אלדד בר כוכבא ציין כי : "אנחנו שמחים על ההכרה הממסדית בהתנהלות תקינה של הרשות.  החלטת וועדת הפרס ובחינת הרשות בקריטריונים שנקבעו כתנאי לקבלת התעודה מהווים בקרה נוספת וחשובה עבורנו. התעודה מתייחסת הן לניהול תקציבי והן לניהול ארגוני שני אתגרים ויעדים מרכזיים בכל הנוגע לניהול תקין, ראוי ואחראי של הרשות. אנחנו מסתכלים קדימה ומנהלי המועצה מסיימים לגבש בימים אלו את תכנית העבודה לשנת 2018. תכנית העבודה תשקף יעדים אופרטיביים הנגזרים מהחזון היישובי לפרדס חנה כרכור בשנים הקרובות. נמשיך ואף נפעל להגברת הצמיחה בכל התחומים- בחינוך, בתרבות, בנוער, תשתיות ותחבורה באיכות סביבה ואיכות חיים ונעשה זאת בשקיפות ובשיתוף התושבים.

לדברי ד"ר בר כוכבא: "תודה לראש המועצה היוצא, חיים געש, על תרומתו הרבה לאיתנות הרשות ולפיתוח הישוב, לגזבר ומזכיר המועצה, רן גלר, על עבודתו המקצועית והאחראית אותה הוא מבצע  בהצלחה מוכחת בתפקידיו כגזבר ומזכיר. תודה גם  לדרג המקצועי במועצה למנהלים ולעובדים שפועלים במסירות למען הרשות והישוב. "

גזבר ומזכיר המועצה, רן גלר,:" אנו גאים להמשיך ולהיכלל גם השנה בקבוצה מצומצמת המוגדרת על ידי משרד הפנים כרשויות מצטיינות. האתגר אינו פשוט ואף הופך למורכב יותר משנה לשנה עם הפחתת השתתפות המדינה בתקציב הרשות. לצד ניהול כספי תקין הפרס ניתן גם על ניהול ארגוני נאות וראוי על ניהול כוח אדם ותקינות מנהלית ואדמיניסטרטיבית. הישג זה הוא תוצר של השקעה רבה, בבסיס טוב, בנהלי עבודה תקינים ובשמירה על מנגנון בריא ויעיל.  "

לדברי גלר: "הישג ניהולי זה מתאפשר בין השאר הודות לעובדי המועצה המסורים, מנהלי ועובדי המחלקות והאגפים  המשקיעים רבות כל אחד בתחומו על מנת לעמוד ביעדים ולהעניק שירות מיטבי לתושבים. ניהול תקציב המועצה מתבצע באחריות ובהקפדה יתרה על מנת לשמור על איזון תקציבי, יציבות פיננסית והרחבה מתמדת של סל השירותים לתושב. "

פרס שר הפנים לניהול תקין

IMG-20171211-WA0089