היום, יום, ג' השבוע, 26.12.17, מבקרים בפרדס חנה כרכור מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, הנהלת המחוז והצוות המקצועי

את מנהל המחוז והצוות ליוו ראש המועצה, ד"ר, עו"ד אלדד בר כוכבא , גזבר ומזכיר המועצה, רן גלר , מנהלת אגף החינוך, אילנה זגול

ד"ר סער הראל ציין במהלך הביקור: "פרדס חנה כרכור היא דוגמה למערכת חינוך דינמית, צומחת, אשר אינה נחה על זרי הדפנה. ניכר דגש רב בתשומת לב לתהליך האישי של כל ילד וילדה תכניות פדגוגיות ייחודיות והשקעה בזרמי חינוך מגוונים המציעים חינוך איכותי ופלורליסטי. "

השבוע, יום ג', 26.12.17, ביקר מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל בפרדס חנה כרכור. ד"ר הראל לווה בצוותו המקצועי- המפקחת המחוזית הגב' סיגל כהן, המפקחת המתכללת, לאה יגור וצוות המפקחים ואנשי המקצוע במשרד החינוך.

הסיור המקצועי נועד לאפשר למנהל המחוז ולצוות המקצועי להתרשם ממערכת החינוך המקומית ומהעשייה החינוכית הענפה בישוב. זהו ביקורו המקצועי הראשון של ד"ר סער הראל בישוב מאז נכנס לתפקידו.

את הסיור ליוו ראש המועצה, אלדד בר כוכבא, גזבר ומזכיר המועצה, רן גלר מנהלת אגף החינוך, אילנה זגול ואנשי אגף החינוך במועצה. הבוקר נפתח בקבלת פנים בבניין המועצה לד"ר הראל וצוות המשרד . ראש המועצה, אלדד בר כוכבא  ברך את הנוכחים. מנהלת אגף החינוך, אילנה זגול, והמפקחת המתכללת לאה יגור הציגו סקירה קצרה של מערכת החינוך המקומית לנוכחים שכללה בהמשך תערוכת תוצרים של התלמידים בחדר הישיבות ובמסדרונות הבניין , תחת הכותרת "כהרף עין".

ד"ר הראל, המפקחת המתכללת לאה יגור והמפקחת המחוזית, סיגל כהן, סיירו בין התוצרים המושקעים ושוחחו עם התלמידים שעמלו על הכנתם. המוצגים היצירתיים כללו משחקי הפעלה ביצירה עצמית, יצירות מקרמיקה , צילומים של המושבה ויצירות אומנות שנלקחו מחיי היום יום של הילדים ומעולמם הרגשי. בתערוכה באה לידי ביטוי השקעה רבה של התלמידים בעשייה ושל צוותי החינוך אשר מלווים אותם בתהליך.

הסיור נמשך בביקור בגן מנגו לתלמידים לקויי תקשורת בו נערך שיח מרתק בין התלמידים לאורחים בהם- המפקחת מלכה מולכו, רכזת הפיקוח על החינוך המיוחד, הגב' ורדה לבנה ומנהלת הגן אורלי סלילת. המשך היום כלל ביקור בבית הספר "שרת" יחד עם המנהלת רוחי צדקה ובבית הספר "נועם" בהשתתפות מנהל בית הספר הרב רחמים ביטון.

שעות הצהריים הופנו לפעילות היישובית למען בני הנוער וכללו סיור מעמיק בתיכון החקלאי  והצגת פעילות מחלקת הנוער בישוב. מנהל בית הספר החקלאי "ברנקו וייס", ד"ר משה הרשקוביץ ארח את ד"ר הראל ואת המפקחים זלי מרון ויוסי שטרית. ד"ר הרשקוביץ הציג בפניהם את התמונה החינוכית בבית הספר בהתייחס לתמורות שחלו לאורך השנים בתיכון המקומי וכן את התכנית העתידית והחזון  של הנהלת הרשות והנהלת בית הספר לתיכון החקלאי בשנים הבאות.

ג'ודי בנר, מנהלת מחלקת הנוער הובילה את חלק הביקור המתמקד בפעילות החינוך הבלתי פורמאלי בישוב. יחד עם המפקחת מלי מלכא סיפרה בנר על מודל העבודה הייחודי של מחלקת הנוער והחיבור החשוב ורב הערך של המחלקה עם התיכון החקלאי היישובי.

יום הביקור הסתיים בשיח מנהלי החינוך בישוב יחד עם הנהלת המחוז במטרה לסכם את הביקור ולהעמיק את שיתוף הפעולה הפורה בין המשרד לרשות.

ד"ר סער הראל ציין במהלך הביקור: "פרדס חנה כרכור היא דוגמה למערכת חינוך דינמית, צומחת, אשר אינה נחה על זרי הדפנה. ניכר דגש רב בתשומת לב לתהליך האישי של כל ילד וילדה לתכניות פדגוגיות ייחודיות והשקעה בזרמי חינוך מגוונים המציעים חינוך איכותי ופלורליסטי ."

עוד הוסיף ד"ר הראל בהמשך היום: "התרשמתי מגילויי מחויבות של המנהלים , המנהלות  וצוותי ההוראה וניכר היה כי הם מאמינים בתלמידים ובהוריהם ופועלים מתוך תחושת שליחות כנה. חשוב לציין כי ביום הלמידה המקצועי נחשפנו למדיניות חינוכית עירונית אסטרטגית המבוססת על יעדים מדידים לצד עבודה חינוכית איכותית משמעותית, כאשר גם בתוך המערכת הגדולה כל ילד הינו עולם ומלואו."

לדברי ראש המועצה, אלדד בר כוכבא : " אנחנו שמחים לארח את מנהל המחוז ד"ר סער הראל, את המפקחים ואת הצוות המקצועי. הביקור נערך לאורך יום שלם ועדיין מספק טעימה קטנה בלבד מהעשייה החינוכית הנרחבת פה בישוב. מעבר לסיור השטח  שנערך היום, שיתוף הפעולה הפורה עם משרד החינוך בא לידי ביטוי יום יום, שעה, שעה והוא מאפשר לנו לספק סביבת לימודים מיטבית לכל תלמידינו בכל בתי הספר וזרמי החינוך. יש לנו מערכת חינוך מצוינת, ואנו נפעל להמשך טיפוחה ולצמיחתה כך שתהיה מקור גאווה לכולנו. אני מבקש להודות למנהל המחוז , ד"ר הראל על שיתוף הפעולה הפרודוקטיבי והמצמיח עם המשרד ועם הצוות  המקצועי. למנהלת אגף החינוך, אילנה זגול, לאנשי האגף לצוותי החינוך בבתי הספר, למנהלים למורים ובעיקר לתלמידים על ההיערכות היסודית לביקור ועל האירוח מסביר הפנים בכל מוסדות החינוך בהם ביקרנו. יישר כוח! "

עוד הוסיף בר כוכבא: " חיים געש יחד עם הצוות המקצועי בנה מערכת חינוכית פלורליסטית שאפשרה קיומם של זרמים שונים בחינוך ולמעשה הביא את מערכת החינוך להצלחה ולהיותה אבן שואבת לזוגות צעירים ובשל כך אף לעליה בחתך הסוציואקונומי מ- 5 ל- 7 תוך פחות מעשור. אני מודה לו על כל העבודה." ציין בר כוכבא

בר כוכבא הדגיש את חשיבות שיתופי הפעולה עם המחוז בתשתיות ובבינוי שהתבטאו בבניית תוספת עשרות כיתות ובתי ספר בישוב בשנים האחרונות. כמו  כן ציין בר כוכבא את שיתוף הפעולה המשמעותי ברמת טיוב של מנהלים ומנהלות וגננות, המתבטאת בקליטתם  של בעלי מקצוע. כן ציין בר כוכבא את הכנסתן של תכניות פדגוגיות מגוונות לרבות שיתוף בהיבט קהילתי ומעורבות קהילתית. "כל אלו הביאו ליצירתה של מערכת חינוכית ממלכתית חזקה ולהחזרת אמון התושבים בה. ראש המועצה, בר כוכבא:   " אני מודה  למנהלת אגף החינוך, אילנה זגול ולמפקחת המתכללת, לאה יגור, על עמידתן בראש צוות שקיים ואפשר שיתופי פעולה אלו. חינוך איכותי וארוך טווח מורכב מריבוי של משתנים ורק שיתוף פעולה יעיל ופורה מביא בחשבון את כלל המשתנים ומוביל להצלחה."

לדברי בר כוכבא: "בשנים הקרובות יינתן דגש  לקידום ההישגים בחינוך . אני מציב יעדים להישגים גבוהים יותר במבחני המיצ"ב." בהמשך לכך, גם מנהל המחוז הודיע כי יש לקבוע יעדים להישגים גבוהים ולדרוש מהצוות הניהולי והחינוכי  המשך עבודה מאומצת."

מנהלת אגף החינוך, אילנה זגול, הוסיפה כי : " שמחנו לארח את מנהל המחוז, ד"ר סער הראל, את המפקחות והמפקחים ואת הצוות המקצועי במשרד החינוך. סיור השטח אפשר לנו לספק הצצה לפעילות הנרחבת בכל מוסדות החינוך בישוב ולייצר שיח ישיר בין הנהלת משרד החינוך לצוותי ההוראה בישוב ולתלמידים עצמם. יום הסיור היווה חוויה מקצועית מלמדת ומעשירה עבורנו דרכה יכולנו לקבל משוב חיובי ותובנות ממנהל המחוז והמפקחים תוך התבוננות ולמידה בשטח. אני מבקשת להודות למנהלי בית הספר, למורים ולתלמידים, לאנשי אגף החינוך למנהלת מדור בתי ספר, שרון שמאי. יש לנו יעד משותף- יצירת מערכת חינוך לתפארת, עשייה משותפת וגאווה משותפת. כל הכבוד לכולם. "

IMG-20171226-WA0003

IMG-20171226-WA0033

IMG-20171226-WA0047

IMG-20171226-WA0048

IMG-20171226-WA0005