הסתיים בהצלחה קורס מגישי עזרה ראשונה לבני נוער ראשון מסוגו בפרדס חנה כרכור

הקורס המחולק לשתי קבוצות התקיים בשבועיים האחרונים עם כ-60 נערות ונערים אשר סיימו כולם את ההכשרה בהצלחה


לאור ההיענות הגבוהה של בני הנוער לפעילות, מחלקת הנוער במועצה ומד"א יפתחו מחזור קורס נוסף בספטמבר הקרוב.

בשבועות האחרונים יצא לדרך קורס מגישי עזרה ראשונה לבני נוער (מע"רים) ראשון מסוגו במושבה. במסגרת הקורס כ-60 נערות ונערים המחולקים לשתי קבוצות החלו בהכשרתם כמע"רים במד"א. הקורס התקיים במהלך השבועיים האחרונים מידי יום בין השעות 9:00-15:00, סך של כ-60 שעות לימוד.

הקורס וההכשרה הינם שיתוף פעולה בין מחלקת הנוער באגף החינוך במועצה לארגון מד"א. הקורס כולל נושאים מרכזיים מצילי חיים- החייאה, טיפול בפצעים פתוחים בשטח, טיפול ראשוני ביולדת, התנהלות בתוך אמבולנס, שימוש בציוד רפואי והתנהלות נכונה בטיפול ראשוני בחבלות.

בתום ההכשרה עברו המשתתפים בהצלחה מבדק הבוחן את בקיאותם ושליטתם בחומר, הודות להצלחתם יקבלו בני הנוער תעודת מוסמך להגיש עזרה ראשונה בשטח אשר תאפשר להם להתנדב באחת מנקודות או תחנות מד"א באזור. התנדבות במד"א מוכרת כחלק מפרויקט מחויבות אישית של משרד החינוך במסגרתו מחויבים תלמידי התיכון לתת 60 שעות תרומה לקהילה. 

ההרשמה לקורס נפתחה  ונסגרה תוך פרק זמן קצר עם כ-60 משתתפים שמיהרו להבטיח את מקומם בקורס. הודות להיענות הגבוהה ולביקוש הגבוה יפתחו מחלקת הנוער ומד"א קורס נוסף  להכשרה בספטמבר הקרוב.

מנהלת מחלקת הנוער באגף החינוך, ג'ודי בנר, סיפרה: " פתחנו את הקורסים עם שתי קבוצות איכותיות וצמאות ידע. רכזי מד"א אף ציינו בהערכה כי מדובר ברשות הראשונה שמצליחה למלא קורס בחופשת הקיץ בו  כ-60 בני נוער בוחרים לבלות את זמנם בהכשרה מקצועית ומגיעים עם נכונות ומוטיבציה גבוהה במיוחד ללימודים. מרשימה לא פחות העובדה כי כל המשתתפים סיימו את ההכשרה בהצלחה. במד"א אף ציינו כי הם מזמינים את המתנדבים הצעירים להצטרף באופן קבוע  להופעות המתקיימות עבור הארגון בקיסריה, צ'ופר שהביא להתלהבות רבה בקרב בני הנוער ."

בנר הוסיפה:" בשיחות שלי עם בני הנוער הם שיתפו אותי כי חלקם רואים את עתידם במקצועות רפואיים וטיפוליים חלקם מבקשים ללמוד בהמשך הדרך רפואה או סיעוד, וקורס זה מבחינתם הוא תחנה ראשונה וחשובה במסלול חייהם המקצועי. כמה כייף לפתוח כך את הקיץ, ולדעת שמהחבר'ה האלופים הללו יצאו מתנדבים חדשים במד"א  גאה בהם!"

ראש המועצה, הגר פרי יגור: " ההיענות הגבוהה של בני הנוער להכשרה כה משמעותית מעידה על המעורבות והמסירות הקהילתית הגבוהה של הצעירים. הרחבת הכוח המתנדב בישוב בכ-60 ואולי אף יותר מתנדבים צעירים עם הכשרה מצילת חיים הינה בעלת ערך רב עבור כל הישוב. נושא הקמת תחנת שירותי רפואה דחופה בישוב גדול כשלנו הוא חשוב ומרכזי. מדובר בדיני נפשות. בחודשים האחרונים קיימתי מספר מגעים עם גורמי הביטחון , החירום וההצלה על מנת לקדם הקמתו של מרכז המאגד בתוכו את כלל השירותים עבור תושבינו".