זכותכם המלאה!

שנה שלישית לסדרת ההרצאות בנושא מיצוי זכויות לציבור הרחב


השבוע נערכה ההרצאה הראשונה בנושא קשיי קשב וריכוז

סדרת ההרצאות של האגף לשירותי רווחה וקהילה במועצה בנושא מיצוי זכויות לציבור הרחב יוצאת לדרך בשבועות אלו, שנה שלישית במספר לפרויקט החשוב.
 השבוע נערכה ההרצאה הראשונה בסדרת ההרצאות השנתית, בנושא קשיי קשב וריכוז . את ההרצאה  העבירה ד"ר אסנת צפריר, מומחית ברפואת ילדים ומוסמכת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, אשר סיפרה על ההיבטים המקצועיים והרגולטורים של התמודדות עם ילדים להם קושי זה . ההרצאה אשר נערכה זו השנה השנייה לאור ההיענות הגבוהה בשנה קודמת וחשיבות הנושא להורים רבים. ד"ר צפריר עסקה בסוגיות שונות בהן-התאמות בבתי הספר לצרכי התלמידים בעלי קשיי קשב וריכוז, קריטריונים אבחנתיים, השלכות אי טיפול או טיפול לא מספק בילדים והסתכלות קדימה-עקרונות מנחים בהחלטה על טיפול תרופתי ומחקרים חדשניים בתחום.
בחודש נובמבר הקרוב תינתן הבמה לנושא השני בסדרה- התמודדות עם צרכים מיוחדים, ולאורך השנה ימשיך האגף עם הרצאות נוספות בנושאי-חוזים ודיני שכירות, פנסיה וביטוחים, גישור ככלי לישוב סכסוכים, משפחות חד הוריות, צוואות וירושות ועוד.
ההרצאות נערכות כחלק מהשירות הניתן לציבור התושבים על ידי המרכז למיצוי זכויות המופעל על ידי האגף לשירותי רווחה וקהילה ומתנדבים מן הקהילה. במקביל למרכז למיצוי זכויות פועל תחת האגף לשירותי רווחה וקהילה גם מרכז "שי"ל-שירות יעוץ לאזרח. פעילותם מתקיימת באמצעות כוח מתנדבים פעיל המסייע ותומך בשירותים שמעניקים מרכזים אלו.  המתנדבים, בני הישוב מגיעים מהכשרה מקצועית מגוונת- עורכי דין ויועצים, גמלאים ועוד אשר בוחרים לתרום מניסיונם, מזמנם ומכישוריהם לטובת חיזוק הפרט בקהילה והעצמתו. 
מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, תמי בר ששת ביקשה ראשית כל להודות לכל מתנדבי שי"ל והמרכז למיצוי זכויות אשר מסייעים בהתנדבות לפעילות המרכזים וליעוץ הניתן לתושבים. תודה למרצים ולעובדי המדור לעבודה קהילתית.
מנהלת האגף תמי בר ששת ציינה: " יוזמה חשובה זו נולדה מהיכרות מעמיקה עם השטח ומתוך ההבנה כי תושבים רבים אינם ערים ומודעים לזכויותיהם מול הרשויות ומול המדינה. המוטו המנחה אותנו ביוזמה זו הוא כי -ידע הוא כוח, וזכותכם, ואף חובתכם לדעת. נושאי ההרצאות והקהלים להם הן מיועדות הם רבים ומגוונים- הורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז, דיור ציבורי, אזרחים ותיקים. אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במועדי ההרצאות ובנושאים בהם יעסקו ההרצאות השנה. "
ההרצאות מתקיימות באגף לשירותי רווחה וקהילה, שביל התלמיד 2 פרדס חנה כרכור. (הכניסה מצד ימין למבנה) .הכניסה חופשית, ללא עלות  כספית.