מכבדים ואומרים תודה ליקירי הישוב!

ביום ג' הקרוב, 12.11.19, תערוך המועצה אירוע חגיגי לרגל ציון 90 שנה לפרדס חנה ויובל 50 שנים לאיחוד המושבות, בו תעניק לחמישה תושבים שהינם בעלי תרומה יוצאת דופן ופורצת דרך את אות יקיר המושבה.


בתכנית האמנותית באירוע- מופע מחווה לאריק איינשטיין, מאיר אריאל ושלום חנוך. הכניסה ללא עלות.

 

ביום ג' הקרוב, 12.11.19, י"ד בחשוון, תערוך המועצה אירוע הוקרה חגיגי לרגל ציון 90 שנה לפרדס חנה ויובל 50 שנים לאיחוד המושבות, בו תעניק לחמישה תושבים את אות יקירי הישוב לציון 5 עשורים לאיחוד המושבות. חמשת היקירים שנבחרו מייצגים במעשיהם ובאישיותם ערכים עליהם הושתתה המושבה.  האירוע ייערך במרכז אמנויות הבמה ע"ש משה מאיר, מתנ"ס פרדס חנה כרכור.
  את האירוע יזמה ראש המועצה כחלק מאירועי השנה החגיגית וכביטוי להערכה, הוקרה ותודה לוותיקי הישוב ולתושבים שיש להם חלק משמעותי בצביונה של המושבה ואופייה. בתהליך הבחירה והפקת האירוע לקחו חלק בית הראשונים, יו"ר  ועדת תרבות אמנות וספורט והאגף לשירותי רווחה וקהילה במועצה.
לטובת התהליך מונתה וועדת בחירה ייעודית בהובלת  מנהלת בית ראשונים בהתנדבות, אירית אורן, עוד חברים בה ארבעה אנשי מקצוע מתחום המורשת, הקהילה והתרבות. בחודש ספטמבר האחרון פרסמה המועצה קול קורא לאיתור ובחירת אזרחי הכבוד ודנה בהמלצות בהתאם לקריטריונים שנקבעו.
בין הקריטריונים העיקריים - פעילות המועמד משקפת ערכים שראוי לחנך לאורם, פעילותו/ה נעשתה לא למטרות רווח אישי וללא שהניבה רווח אישי, והיא השפיעה או משפיעה באופן חיובי על הציבור. השלכות פעילותו/ה ניכרות באופן בולט ומשמעותי גם כיום  והינן בעלות ערך מוסף.
בטקס שיערך בשבוע הקרוב במרכז אמנויות הבמה ע"ש משה מאיר, מתנ"ס פרדס חנה כרכור,  יעניקו  ראש המועצה, הגר פרי יגור ומנהלת בית הראשונים, אירית אורן, ליקירים שנבחרו תעודת הוקרה ומדליה ייחודית שעוצבה במיוחד לשנת ה90 לפרדס חנה ויובל שנים לאיחוד המושבות.
האירוע יפתח בשעה 19:30 במבואת האולם במרכז לאמנויות הבמה. בשעה 20:00 יחל הטקס הכולל ברכות והענקת התשורה ליקירים שנבחרו. בתכנית האמנותית מופע מחווה לשלוש אגדות תרבות שעיצבו את פס הקול של מדינת ישראל- אריק איינשטיין, שלום חנוך ומאיר אריאל. יבצעו את הקלאסיקות האהובות- זוכה כוכב נולד (עונה 6), ישראל בר און, רועי דלאל ושי פרי מלווים על ידי עמרי סקופ, דניאל עצטה, ניתאי מרכוס ואיתי שטרית.
אירית אורן,אשר מפעילה בהתנדבות את בית הראשונים ציינה: "המושבה  המופלאה שלנו קמה והייתה על ידי מעשים של אנשים. כל אחד בחלקת אלוהים הקטנה שלו תרם לקיומה והתפתחותה של המושבה, אך ביניהם היו כאלה שבלטו וזהרו. לעיתים רק ממרחק השנים אפשר להבין ולראות את ההשפעה ואת ההשלכות הטובות שהיו למעשים טובים על החיים של אנשים רבים, ולכן גם אם חלפו שנים ראוי להביע לאותם אנשים טובים תודה ולהכיר אותם ואת מעשיהם."
לדברי ראש המועצה, הגר פרי יגור:" בחירת יקירי הישוב הוא חלק טבעי מתפיסה המבקשת לתת מקום של כבוד למורשת, להיסטוריה ולתהליכים שהם חלק מצמיחתה של פרדס חנה כרכור וזהו אירוע שיא באירועי השנה האחרונה המוקדשים לציון 90 שנה לפרדס חנה ו-50 לאיחוד המושבות. ישוב הוא לפני הכול האנשים שבו, הם הרוח החיה שמניעה ומפיחה חיים בעורקיו ובנימיו של הישוב. ראשית ימיו של הישוב פה בפרדס חנה מתחילה בקבוצה קטנה של אנשים עם חזון, ובכל שנה אנשים עם חזון הם אלו שהמשיכו בדרכם והצליחו להקים עקב בצד אגודל מושבה לתפארת. ביקשתי בצעד זה ובאירוע זה אותם יזמתי להוקיר את פעילותם של תושבים שתרומתם בולטת בהיקפה ובאיכותה ואשר תרומתם נוכחת בחיינו עד היום.  ציבור התושבים מוזמן להגיע לאירוע ולקחת חלק בערב ההוקרה החגיגי.  "
עוד הוסיפה ראש המועצה: "תודה לאירית אורן, על עמידתה בראש קבוצה מסורה של מתנדבים בבית הראשונים, ליו"ר ועדת תרבות, אמנות וספורט, חבר המועצה, אבי אמתי, למנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, תמי בר ששת, למנהלת יחידת ההתנדבות, לימור אקהויז, לחברי ועדת הבחירה ולכל עובדי המועצה והמתנדבים שמסייעים בהפקת האירוע ."