30 מיליון ₪ למוסדות החינוך בפרדס חנה כרכור

בשורה דרמטית למערכת החינוך בפרדס חנה כרכור. ראש המועצה גייסה 30 מיליון ₪ ממשרד החינוך לטובת עיבוי ובינוי מוסדות החינוך. מעל עשור שלא התקבל מצד המדינה תקציב משמעותי כל כך לטובת מערכת החינוך.


הגר פרי יגור, ראש המועצה: "חינוך זה לא רק פדגוגיה חדשנית, חינוך זה גם החלק הפיזי: מבנה ביה"ס, חלל כיתות הלימוד, חצר ביה"ס, בינוי מוסדות חינוך חדשים ועוד. מדובר בבשורה דרמטית למערכת החינוך של פרדס חנה כרכור והיא תתוסף למהלך הכולל וראיה מרחבית של מערכת החינוך שלנו. מיד לאחר משבר הקורונה נמשיך בתכנית אב אסטרטגית למערכת החינוך, התושבים כולם יהיו שותפים למהלך וישפיעו על העתיד החינוכי במושבה. תודתי לשר החינוך, למנכ"ל המשרד ולמנהל המחוז".

ארבעה בתי ספר ייהנו מהתקציב שגייסה ראש המועצה. מספר התלמידים בארבעת בתי הספר הללו, מהווה כחצי מסך התלמידים במערכת החינוך במושבה. כבר עתה שוקדים במועצה על גיוס כספים לטובת מוסדות החינוך הנוספים במושבה, באזורים בהם יש  צורך בגידול במספר הכיתות בשל  צמיחה דמוגרפית.

במקביל שוקדת המועצה על מתן מענים פיזיים תשתיתיים למוסדות חינוך ע"פ הצרכים שעולים מהשטח.

ביה"ס החקלאי שהוקם ב 1934, כשלוחה של ביה"ס הריאלי. נקרא על שמו של הברון רוטשילד

שתרם את הקרקעות להקמתו. ביה"ס מונה כיום 1,800 תלמידים מכיתות ז' – יב'.

ביה"ס תוקצב בסכום של 7.5 מיליון ₪ שהיא חלק משלים ל- 6.5 מיליון ₪ שאושרו לפני כחצי שנה. סה"כ השקעה כספית בחקלאי 14 מיליון ₪, לטובת בינוי 12 כיתות, מעבדות, ספריה וחדרי ספח.

ביה"ס הדמוקרטי שבילים, ש"ש מנחם בגין הוקם ב 2007 כבית ספר צומח. כיום לומדים בו כ 700 תלמידים מכיתות א' – יב'. "שבילים" הוא בית חינוך דמוקרטי וככזה הוא מקום בו חופש הבחירה, למידה פלורליסטית, אחריות, זכויות אדם וקיום מוסדות דמוקרטיים. ביה"ס תוקצב בסכום של כ 14 מיליון שקלים לתוספת של עד 18 כיתות לימוד.

ביה"ס נועם  בי"ס דתי ממלכתי-תורני, עבר ב 2014 מחדרה לפרדס חנה כרכור והתקבל בזרועות פתוחות ביישוב. במהלך השנים הצליח למלא את שורותיו ולצמוח ל 466 תלמידים בשנה"ל הנוכחית. ביה"ס תוקצב בסכום של 4 מיליון ₪ לתוספת של 6 כיתות לימוד חדשות.

ביה"ס ממלכתי כרכור הוא ביה"ס היסודי הראשון במושבה ונוסד ב- 1927.

ביה"ס הינו קהילתי וככזה מאפשר לכלל התלמידים להוביל ולתרום לקהילת ביה"ס, מתוך תפיסת עולם  המאמינה כי תרומה מעלה את תחושת הערך העצמי ומבססת את תחושת השייכות.

ביה"ס תוקצב בסכום של כ 4 מיליון ₪ לתוספת של 6 כיתות חדשות.

בתוך כך ציינה השבוע אילנה זגול, מנהלת אגף החינוך במועצה כי מדובר בתקציב חסר תקדים, שיאפשר השקעה משמעותית בתשתיות הפיזיות. מענה פיזי הולם בד בבד עם המשך התנופה בשינוי דרכי ההוראה-למידה, תוך שימת דגש על פדגוגיה חדשנית, יאפשרו סביבות למידה מגוונות ומענה לעשייה חינוכית ייחודית שתצעיד את מערכת החינוך שלנו קדימה. עוד ציינה אילנה כי היא מודה לראש המועצה ולשותפים לדרך ששמים את החינוך בראש סדר העדיפויות.

על אף ממשלת המעבר ומשבר הקורונה התקבלו השבוע ההרשאות התקציביות, על סך 30 מיליון ₪. מעל עשור שלא התקבל מצד המדינה תקציב משמעותי כל כך לטובת מערכת החינוך.

מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מונה כ- 78 גני ילדים, 13 בתי ספר יסודיים ו- 4 בתי ספר תיכוניים. סה"כ כ- 10 אלף תלמידים. מערכת החינוך ביישוב מאופיינת במגוון זרמים ובהם: דמוקרטי, אנתרופוסופי, ממלכתי דתי, ממלכתי דתי תורני, ממלכתי דתי אנתרופוסופי המאפשרים מתן מענה פלורליסטי.

IMG-20200412-WA0031